Možnosti zimných športov na Čertove a okolí

 

V bezprostrednej blízkosti hotela František sa nachádzajú dve vynikajúce lyžiarske strediská, ktoré sú ideálnym miestom pre detské lyžiarske kurzy. 

 

SKI Centrum Kohútka (+420 725 005 725)

Lyžiarsky areál SKI Centrum Kohútka sa nachádza na československých hraniciach v pohorí Javorníky v nadmorskej výške 913 m. n. m. Od hotela František je vzdialený len necelých 5 km. V zimnom stredisku sa nachádza viac ako 6,5 km upravovaných a zasnežovaných zjazdoviek, 6 vlekov a detský skipark. Stredisko má k dispozícii lyžiarsku školu, požičovňu lyží, snowboardov a lyžiarskeho výstroja, servis lyží či skibus, ktorý vás pohodlne dopraví k vleku a viaceré možnosti občerstvenia. Vďaka modernizácii získalo stredisko novú štvorsedačkovú lanovku s dĺžkou 730 m. Milovníci bežkovania si v SKI Kohútka tiež prídu na svoje. Medzinárodná hrebeňovka cez Javorníky vedie práve cez Kohútku a predstavuje jednu z najkrásnejších bežkárskych trás na československom pomedzí. Ponúka nádherné výhľady a kilometre upravovaných bežkárskych stôp. 

 

 

 

 

 

SKI Centrum Javorníky (+421 907 386 545)

SKI Centrum Javorníky  

Lyžiarske stredisko SKI Čertov Javorníky sa nachádza v krásnom prostredí pohoria Javorníky na hraniciach medzi Slovenskom a Moravou. V stredisku s najvyššou nadmorskou výškou 900 m. n. m. sa nachádza 5 lyžiarskych vlekov a 7 tratí s celkovom dĺžkou 5,4 km. Na svoje si určite prídu nielen začiatočníci ale aj skúsení lyžiari. Pre deti je k dispozícii detský vlek a lyžiarska škola pre malých čertíkov. Pre návštevníkov je k dispozícii aj servis a tiež požičovňa lyží, snowboardov, rukavíc, prílb či okuliarov ako aj možnosť zabezpečiť si lyžiarskeho inštruktora. V stredisku môžete využiť aj bezplatné parkovanie a bufet na občerstvenie. 

 

 

 

 

SKI Park Dešná

SKI Park Dešná (25 minút autom/autobusom, 18 km) sa nachádza v katastri obec Lysá pod Makytou v nadmorskej výške 713 m. n. m. K dispozícii máte tri vleky a šesť zjazdoviek, lyžiarsku školu, detskú školičku s detským lanom, požičovňu, servis lyží a umelé zasnežovanie.

 

 

 

 

 

SKI Makov

 

Lyžiarske stredisko SKI Makov je od hotela František vzdialené cca 50 minút jazdy autom/autobusom (40 km) a taktiež ponúka krásne prostredie a výborné služby. Je obľúbené hlavne medzi rodinami s deťmi a to vďaka širokým lyžiarskym svahom. Celkovo je k dispozícii 6 zjazdoviek v dĺžke 6050 m, 4 vleky a 1,85 km zasnežovaných trás. Využiť môžete detský ski fun park, snowtubing, snowpark, požičovňu lyží a snowboardov, skiservis. Samozrejmosťou je lyžiarska a snowboardová škola a škôlka. Parkovať môžete na bezplatnom parkovisku a občerstviť sa v bufete alebo na terase s výhľadom na svahy. 

 

 

 

 

Zóna snow Makov - Kasárne Javorníky

Za 40 minút jazdy autom alebo autobusom (31 km) sa dostanete do lyžiarskeho a horského strediska Kasárne Javorníky, ktoré vám ponúkne všetko, čo od snehu očakávate. Nachádza sa vo výške 966 m. n. m. v pohorí Javorníky a rozprestiera sa až po samotný hrebeň tohto pohoria. K dispozícii máte lyžiarsku školu, požičovňu a servis v rámci ktorých môžete využiť kompletnú výučbu lyžovania a snowboardingu. Zapožičať si môžete nielen lyže, snowboard ale aj sánky či snežnice na výlety po okolí. Veľkým lákadlom je aj sánkarska dráha. Pre deti je pripravená Kid Zóna, v ktorej je pohyblivý pás a nenáročná trať pre prvý kontakt detí s lyžovaním. Stredisko ponúka 4 vleky, z toho 2 detské vleky.

 

 

 

 

 

 

Prostredie Javorníkov a Beskýd priam láka nadšencov bežeckého lyžovanie. V blízkosti hotela František je nekonečné množstvo bežeckých tratí. Najobľúbenejšou je určite Beskydsko – Javornícky bežecká magistrála. Ak sú vhodné snehové podmienky, trasa je pre bežcov upravovaná strojom. Trasa je vedená pohorím Javorníkov v nadmorskej výške od 685 do 1050 m. n. m. a ponúka neskutočne nádherné výhľady. Hlavná trasa má dĺžku až 50 km a samozrejme je možné absolvovať menšie trasy, ktoré sa na ňu pripájajú. Na trase sa nachádza viacero zaujímavostí, ktoré sú jej príjemným spestrením ako napríklad rozhľadne alebo výtvory umelcov v rámci galérie v prírode. Terén ponúka rovinaté úseky, stúpania aj prudké zjazdy. Skrátka pre každého niečo. Značenie je bezproblémové (informačné stĺpy so smerovníkmi, prípadne oranžová pásová značka).

 

 

 

 

U našich západných susedov sa určite oplatí navštíviť Ski areál Razula (34 minút autom/autobusom, 26 km, www.razula.cz) vo Veľkých Karloviciach. Veľké aj Malé Karlovice sú rajom pre bežecké lyžovanie a na svoje si prídu aj milovníci skialpinizmu. Prostredie v stredisku je až rozprávkové a deti si ho určite zamilujú.

 

 

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia