Možnosti výletov v okolí

 

Hotel František sa nachádza v srdci chránenej krajinnej oblasti Beskydy a pohoria Javorníky. Prostredie, v ktorom je hotel situovaný má horský charakter a je doslova predurčené na aktívny oddych a nezabudnuteľné zážitky počas celého roka pre detské kolektívy, rodiny s deťmi a aj jednotlivcov. Na svoje si prídu nielen milovníci zimných športov, turistickí a cykloturistickí nadšenci, ale aj zvedavci túžiaci po odhaľovaní historických a kultúrnych tajomstiev. Poďte sa s nami pozrieť na bohaté možnosti, ktoré vám náš región ponúka. 

 

 

 

 

 

 

Určite vám odporúčame navštíviť slovensko-české informačné centrum Kohútka, kde vám poskytnú nielen informácie o možnostiach výletov v okolí, ale sami organizujú rôzne akcie s kultúrno-spoločenským zameraním. Informačné centrum funguje aj ako prednášková miestnosť, priestor pre remeselné dielne, stálu galériu pre vystavovanie diel domácich umelcov, ale aj ako kancelária a miesto pre odpočinok pracovníkov CHKO Beskydy a Kysuce. Je tu zároveň možnosť získať rôzne suveníry a zaujímavé informácie.

 

 

 

 

Možnosti zimných športov

V bezprostrednej blízkosti hotela František sa nachádzajú dve vynikajúce lyžiarske strediská, ktoré sú ideálnym miestom pre detské lyžiarske kurzy. Pre detských aj dospelých lyžiarov sú k dispozícii lyžiarske strediská SKI Centrum Kohútka, SKI Centrum Javorníky, SKI Park Dešná, SKI Makov a Zóna snow Makov - Kasárne Javorníky.

 

Zistiť viac

 

 

 

 

 

 

 

Možnosti turistiky a cykloturistiky

Nádherná krajina, ktorou prechádzajú jednotlivé trasy poskytuje svojim návštevníkom krásne výhľady, priam idylické doliny, horské lúky a pasienky, rozsiahle lesy, bohatú faunu i flóru a charakter kopaničiarskej histórie. Turistické chodníky a cyklotrasy sú určené nielen pre tých náročných a skúsených, ale aj pre rodiny s deťmi, sú ideálnym miestom pre školské výlety a školy v prírode.

 

Zistiť viac

 

 

 

 

 

Možnosti výletov za kultúrou a pamiatkami

Oblasť Lazov, Čertova a Beskýd ponúka množstvo možností nielen na výlety do prírody, ale aj za kultúrou a pamiatkami. Môžete navštíviť Dujkov mlyn, Pomník padlých hrdinov, Dom kultúrnych tradícii, Pamätnú faru, sklárske múzeum, ale aj kúpele, salaš, kaštiele a hrady. 

 

Zistite viac

 

 

 

Kontaktujte nás
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia