Horský hotel v srdci Javorníkov
recepcia@ckrelaxcertov.sk
+421 42 / 4681 930

Turistika v prekrásnom prostredí Javorníkov

 

 

Navštívte zaujímavé miesta na Čertove a v okolí

Javorníky majú veľa svojich obdivovateľov a návštevníkov. Krajina tu poskytuje nečakané výhľady s idylickými dolinami, rozsiahlymi lesmi. Valašský a kopaničiarsky charakter oblasti vytvára jej zvláštne čaro.
Najkrajšími miestami vedú turisticky značené chodníky. Pre lepšiu orientáciu sú v teréne, najmä na križovatkách jednotlivých turistických ciest orientačné stlpy so smerovkami. Smerovky vedú ku všetkým turistickým uzlom a cieľovým bodom. Náročnosť túr však závisí od počasia.
 
Pastviny a lúky na hrebeňoch, ktoré boli vytvorené človekom na jeho obživu, ponúkajú nádherné výhľady na okolie. Príroda tu ukazuje svoju mnohorakú tvár v podobe zaujímavých lesných, rastlinných a živočíšnych spoločenstiev s vysokou druhovou a ekosystémovou diverzitou. Hlboké lesy a kaňony striedajú pestré horské lúky a pasienky. Taktiež je možné obdivovať samostatné svety hodnotných lokalít pramenísk, slatinísk a prechodných rašelinísk.
Viac informácii na http://priroda.kpr.sk/javorniky/

 

 

   

 

   

 

Ďalšie zaujímavé miesta, ktorými sa môžete inšpirovať pri plánovaní víkendového pobytu, výletu, či dovolenky nájdete napríklad na stránkach Hiking.sk

 

 

Všetky fotografie © hiking.sk a ich autori